Džina ražošanas tehnoloģija

Galvenie komponenti džina ražošanā ir spirts (premium produktiem augu vai ogu izcelcmes spirts), augu garšvielas un ūdens. Džina ražošanā izmanto spirtu iegūtu no rudziem, miežiem, kukurūzas, augļiem un retos gadījumos no melases, kartupeļiem vai vīnogām. Augu garšvielas tiek rūpīgi atlasītas un pārbaudītas. Pats galvenais komponents džina ražošanā ir kadiķoga.  Džina ražošanā izmanto arī koriandru, vijolītes sakni, mandeles, apelsīnu un citronu miziņas, lakricu, angeliku, muskatu, kardamonu, kanēli un citas garšvielas. Garšvielu savienojums ir katra ražotāja noslēpums.

Dominējošākais komponents ir kadiķogas. Alkohola saturs dzērienā ir no 37,5 – 50%.

Saskaņā ar likumdošanu dzērienu var ražot izmantojot divas metodes.
Pirmā tradicionālā ražošanas metode ir tā saucamā „distilled gin” ,ar kuras palīdzību ražo London Gin un Plymouth Gin veidus. Sākotnēji ar spirtu aplej dažādus augus un garšvielas. Iegūto uzlējumu destilē. Dažkārt garšvielas pakarina speciālos maisiņos destilācijas kubā, lai destilācijas laikā spirta tvaiki piesātinātos ar kadiķogu aromātu. Pirmo un beidzamo destilācijas tecējumu (galvu un asti) dzēriena ražošanā neizmanto. Iegūto aromātisko destilātu atšķaida ar ūdeni un pilda pudelēs.
Otrs džina gatavošanas veids, ar kuru parasti gatavo lētākas klases džinu, ir kadiķa esences apvienošana ar spirtu un vēlāka savienošana ar ūdeni.
Pasaulē pastāv arī dažādi aromatizēti džina veidi, kuri tiek iegūti pēc uzlējuma metodes, izmantojot dažādus augļus un ogas, pievienojot cukuru vai aromātiskas vielas.