Par  džina tendenci

Līdzīgi kā citās valstīs pasaulē, arī Latvijā šobrīd vērojama džina popularitāte; 2017.gadā tas ir kļuvis ļoti pieprasīts.

"Latvijā, līdzīgi kā pārējās Baltijas valstīs, Eiropā valdošās tendences dzērienu modē ienāk ar trīs līdz četru gadu nobīdi. «Varētu teikt, ka arī pie mums šobrīd ir iestājusies «džina renesanse» – atgriežas gan klasiskās džina kokteiļu receptes, gan parādās jauni kokteiļi, kas veicina dzēriena popularitāti un piedāvā jaunas garšas piedzīvojumus,» saka Dana Hasana, Amber Beverage Group komunikācijas vadītāja. Realizācijas dati liecinot, ka Latvijā augošs ir tieši premiālo džinu segments."

Dienas bizness/ Anda Asere/ 2017. gada 13. jūlijs

"Arī dzērienu vairumtirgotāja TriBaltic.lv valdes loceklis Jānis Corndorfs norāda, ka Latvijā lielākais pieaugums ir tieši «premium» un «super premium» kategorijās, kas nozīmē, ka patērētājs izvēlas kvalitāti, nevis kvantitāti. Šī tendence ir vērojama ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē – Lielbritānija un ASV 2016. gadā esot bijis rekordliels pieaugums džina kategorijā. «Džina popularitāti sekmē strauji pieaugušais «craft» džinu ražotāju skaits, kas patērētājiem paver iespēju baudīt dažāda stila un izcelsmes džinus. Džina straujo izaugsmi sekmē arī strauji pieaugušais toniku un miksēto dzērienu piedāvājuma klāsts, kas ļauj patērētajām atklāt jaunas garšu pasaules,» viņš uzskata."

Dienas bizness/ Anda Asere/ 2017. gada 13. jūlijs

Igaunijā džina patēriņš aug. Tas saistīts ar to, ka džins šobrīd pasaulē piedzīvo īpašu popularitāti. «Iepriekš tas bija rums, tagad – džins. Visur var redzēt dažāda veida džinu izvēli un arī Liviko attīsta savu džinu, kam ir veiksmīgi pārdošanas rezultāti gan Igaunijā, gan ārpus tās. Džins ir jauna tendence un cenšamies nokost savu kumosu no šīs aktualitātes – mums ir izstrādāts zīmols Crafter’s. Redzam tam lielu eksporta potenciālu. Arī līdz šim mums ir izdevies to veiksmīgi pārdot dažādās valstīs,» norādīja Janeks Kalvi (Janek Kalvi), Liviko AS valdes priekšsēdētājs. Viņš arī teic, ka mūsdienās daļa patērētāju vēlas zināt, no kuras valsts, reģiona, pilsētas un ražotāja konkrētais produkts ir nācis, kādas izejvielas izmantotas tā gatavošanā, kā notiek ražošana. «Cilvēki meklē kaut ko īpašu, unikālu. Kopēja tendence ir tāda, ka cilvēki kļūst prasīgāki un tas ietekmē tirgu,» spriež J. Kalvi.

Dienas bizness/ Anda Asere/ 2017. gada 13. jūlijs